O mnie


Dorota Stasikowska-Woźniak (Kassala) – pisarka, trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka i prowadząca programy telewizyjne, konferencje, zjazdy i sesje, głównie kobiece.

Autorka m.in. powieści „Kleopatra” i „Portret kobiety wieku zatracenia”, „Mandragora”, „Żądze Kleopatry” poradników: „Wystąpienia publiczne i kreowanie wizerunku”, „Jak być nowoczesną damą”, „Savoir-vivre przy stole”, „Poradnik nowoczesnej czarownicy”, „W sukience do sukcesu”. W latach 90-tych wydawała w Katowicach kwartalnik literacki „Wyrazy”, w latach 2009-2013 była założycielką i współwłaścicielką bezpłatnego magazynu dla kobiet „Lady's Club” i prowadziła Polski Dom Kreacji. Pisała scenariusze i prowadziła programy telewizyjne (m.in.”Trzecie oko” dla TVP II) i spotkania w Salonie Literackim w Katowicach.

 Była koordynatorką projektów społecznych i badawczych Polsce i na świecie (m.in. dla Banku Światowego i EFS), przewodniczącą Krajowej Sieci Tematycznej EQUAL; społeczną pełnomocniczką wojewody śląskiego ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, przewodniczącą Rady Programowej TVP Katowice; członkinią Komitetu Sterującego Norweskich Mechanizmów Finansowych; Założyła i prowadziła m.in. Soroptimist International Śląski Klub Nike i Śląskie Centrum Równych Szans. Jest laureatką nagród i wyróżnień, m.in. "Bizneswoman roku", „Chapeau bas” Soroptimist International, "Stalowego goździka" i wielu innych. Sprowadziła do Polski i społecznie prowadzi organizację pożytku publicznego Dress for Success Poland.

foto: Łukasz Jungto