KsiążkiŻądze Kleopatry (Wydawnictwo Sonia Draga)


Starożytny Egipt, dworskie intrygi, pieniądze, władza, polityka, magia, a przede wszystkim miłość - w czasach panowania genialnej kobiety-faraona w najbogatszym mieście ówczesnego świata, Aleksandrii. Jak Kleopatra straciła dziewictwo? Jak przebiegała edukacja seksualna wielkiej władczyni? Czy słusznie była nazywana największą kurtyzaną starożytności? Jak udało jej się zdobyć i utrzymać miłość największych rzymskich wodzów tamtych czasów Juliusza Cezara i Marka Antoniusza? Powieść odsłania nieznane dotąd dzieje najbardziej znanej kobiety starożytności. Ta niezwykle inteligentna władczyni, silna, doskonale wykształcona, świetnie przygotowana do sprawowania władzy i utrzymania niezależności Egiptu nie cofała się przed niczym. Wykorzystywała swoją wiedzę, umiejętności, sprzyjające warunki i wszystkie dostępne jej atrybuty atrakcyjnej, kuszącej i tajemniczej kobiecości, by dominować w męskim świecie. 
Mandragora (Wydawnictwo Burda)

Wstąp w świat magicznego kręgu Mandragory, która istnieje od wieków w dwunastu krajach, czuwając nad utrzymaniem piękna, harmonii  i równowagi między męskim i żeńskim pierwiastkiem wszechświata. Do kręgu zostaje zaproszona Ewa. Ale żeby się w nim znaleźć i stać kapłanką Bogini, musi wysłuchać opowieści dwunastu jej członków. Reprezentują różne środowiska: artystyczne, naukowe, polityczne, ich życiowe losy splatają się w sposób niezwykły. Opowieści są zabarwione magią, mistyką, czarami, towarzyszą im interesujące rozważania na temat miłości, zdrady, seksu, wielkich emocji, a tłem historycznym są lata międzywojenne i czasy współczesne. Ewa powoli poznaje nie tylko tajemnice Mandragory, ale odkrywa także coś bardzo ważnego dla siebie... 
„W sukience do sukcesu" (Wydawnictwo Burda)

To kompendium wiedzy wizerunkowej nowoczesnej kobiety sukcesu, który pomoże Ci osiągnąć Twoje cele zawodowe, zachowując równocześnie harmonię i równowagę w życiu prywatnym. Ta książka jest o zmianie. Bardziej spektakularnej -  zewnętrznej i często głębokiej, a nie zawsze od razu widocznej – wewnętrznej. Pokażemy Ci jak robią to inne, zobaczysz, jak krok po kroku możesz przeprowadzić te zmiany sama. Ponoć u kobiet bardzo często pierwszą oznaką mającej nadejść rewolucji w życiu jest gruntowna zmiana wyglądu. Coś w tym jest, prawda? Metamorfozy pokażą Ci jak bardzo makijaż, fryzura i strój mogą wydobyć i pokazać światu Twoją inną, nową twarz kobiety sukcesu.

Razem z nami możesz także nauczyć się jak dobierać strój, przygotować się do rozmowy z pracodawcą i napisać nowoczesne cv, jak kontrolować mowę ciała, panować nad emocjami, jak planować sukces, jak zarządzać domowym budżetem i w jaki sposób skutecznie dbać o zdrowie. 100 kroków do sukcesu to praktyczne porady ekspertek bazujących na własnym doświadczeniu zawodowym i pracy dla Dress for Success Poland. Polecamy też rozmowy z naszymi VIPami. Panie których nazwiska zna każdy, które są wzorcem dla tak wielu Polek, opowiadają m.in. zasadach którymi kierują się w pracy, o zdarzeniach, które zmieniły bieg ich życia, o tym co pomaga im przeżywać trudne chwile i wychodzić zwycięsko z życiowych zakrętów.Portret Kobiety Wieku Zatracenia (Videograf)


Bohaterką tej powieści jest rzeźbiarka, która chce wydrzeć naturze tajemnice kobiecości. Dlatego bezlitośnie dociera do najgłębszych warstw swojej osobowości, prześwietla na wylot przyjaciółki i swoich mężczyzn, odwiedza Paryż i Chiny, poznaje różne kultury, by odruchy tajemnicy, sygnały i znaki ostrożnie przenieść w rejony sztuki. Rzeźbiąc początkowo kobiety, a następnie wyłącznie mężczyzn z ich wyrazistą cielesnością, szuka granicy odrębności i metafizycznej racji, dla której została powołana do bytu w ciele kobiety. Tym egzystencjalnym rozważaniom autorka nadała formę wielokierunkowego romansu, z dość odważnymi sytuacjami erotycznymi, które opisuje nie bojąc się ani liryzmu, ani dosadności. 
Poradnik współczesnej czarownicy (Novum)

Czary i magia w nowoczesnym świecie? Oczywiście!

Bo przecież każda kobieta jest czarodziejką, wróżką lub wiedźmą:) Wystarczy wsłuchać się uważnie w swój wewnętrzny głos, zaufać intuicji, zatańczyć z wiatrem, a przemówią  głosy tych, które były tu przed nami...

Czerpmy z ich wiedzy - to prawdziwa skarbnica mocy!


O zachowaniu się przy stole

Dlaczego to mężczyzna wchodzi do restauracji jako pierwszy?  Co oznacza mowa sztućców? Jaką torebkę wybrać na przyjęcie na stojąco i dlaczego? Dlaczego spodeczek od filiżanki na herbatę  możemy trzymać w dłoni, a kawowy powinien stać na stole? Jak radzić sobie z serwetkami? Co oznacza i na czym polega zasada czterech książek? Także na te pytania odpowiada ten poręczny, bardzo praktyczny i potrzebny w każdym domu poradnik.
Jak być Nowoczesną Damą

Co oznacza w dzisiejszych czasach bycie damą? Czy nowoczesność nie wyrugowała zbyt wielu zachowań należących niegdyś do kanonu codziennej  kultury?

Książeczka pomaga w celebrowaniu codzienności, udziela odpowiedzi na wiele trudnych  pytań dotyczących kobiecego funkcjonowania we współczesnym świecie.  

Kleopatra


 publikacja niedostępna

Dom Wróżek


publikacja niedostępna

Publikacje:


  • Autoprezentacja,
  • Autoprezentacja i kreowanie wizerunku,
  • Wystąpienia publiczne i kreowanie wizerunku

Nie są już dostępne na rynku.

Czekamy na nowe wydania