Horoskop chiński na 2016 rok

Mysz (1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008)

Rok ognistej małpy będzie dla Ciebie pełen dostatku. Przygotuj się na perspektywę pracy, która przyniesie Ci duży zysk. Jeśli masz w zanadrzu szalone plany, właśnie nadszedł czas ich realizacji. Słuchaj swojej intuicji – ona wszystko wie. Zaufaj otoczeniu, a zobaczysz, że ludzie odwzajemnią Twój uśmiech. W połowie roku możesz spodziewać się pogodzenia ze starym przyjacielem. Zdrowie w normie, ale unikaj przemęczenia w czerwcu. Twój tegoroczny czas niosący ze sobą największy potencjał sprawczy to okres listopad-grudzień. Zwłaszcza wtedy Twoje niekonwencjonalne decyzje zostaną szczególnie hojnie nagrodzone.

Twoja wykładnia postępowania na ten rok: „Masz już tyle lat, że musisz zacząć robić coś w pełni świadomie dla świata. Kiedyś przekonasz się, jeśli jeszcze tego nie wiesz, że świat to my.” („Mandragora”)


Wół (1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009)

Twoją domeną jest woda, więc w tym ognistym, szalonym roku, pozostań w swoim żywiole. Otrzymasz wiatr w żagle już na początku roku, wzrośnie też Twoja pewność siebie. Trzymaj się swoich zasad i zachowaj wierność sobie. Nie ma drugiej tak przyjemnej rzeczy jak obserwowanie własnego sukcesu, ale w tym roku, zwłaszcza w maju, będzie trzeba dołożyć dodatkowych starań. Zdołasz odróżnić inspiracje od zwykłych fantazji, a okres zimowy doda Ci sił i zagwarantuje niezależność. W związkach stabilizacja i szczęście – pokaż partnerowi swoje zaangażowanie. Pamiętaj – do tanga trzeba dwojga!

Zwłaszcza to ostatnie wiąże się z Twoją myślą przewodnią na ten rok: „Jeśli nie chcesz wzbić się na skrzydłach miłości, ja poniosę nas oboje na moich. Są tak wielkie, że zabiorą nas naprawdę bardzo wysoko. Pozwól mi się kochać, proszę. Pozwól mi obdarować cię sobą, pozwól obdarować się Egiptem. Zechciej rozwinąć skrzydła. Polećmy razem.” („Żądze Kleopatry”)


Tygrys (1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010)

Szable w dłoń, tygrysie! Zaczniesz rok mocnym pokazem Twojej wewnętrznej siły, ale i uroku. Pokaż wszystkim, kto tu rządzi, idź wygrywać! To zdecydowanie Twój rok – będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia, a siła gwiazd będzie Ci towarzyszyć i sprzyjać Twoim zamiarom. Dwa szczególnie ważne okresy do rozpoczęcia nowych inicjatyw to 8 marca oraz 1 września. Wskazane podróże – dadzą Ci to, czego szukasz i chcesz. Połącz siły z idealistami i wczuj się w nurt, a otrzymasz odpowiedzi na swoje pytania.

„Mandragora” mówi, że „Człowiek błądzi. Tylko Siła Wyższa, której zawdzięczamy istnienie i do której zmierzamy, jest nieomylna.” Myśl o tym.


Królik (1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011)

Jesteś popularny króliku, wiesz? Będzie to szczególnie widoczne w tym roku księżycowym. Co więcej, dopisze Ci dużo szczęścia. Staniesz się magnesem dobrej fortuny. Szczególnie okres po 22 września będzie obfitować w sukcesy, ale musisz pokazać, że chcesz. Żeby zebrać plony, najpierw musisz zasiać – to stara zasada. W pracy pokażesz swój talent mediatora – pamiętaj o dystansie i pogodzie ducha na codzień. Masz bogate wnętrze i dużo doświadczeń, ale nie bój się czasami posłuchać rad innych.

Naprawdę, spójrz na swoje otoczenie obiektywnie i doceń, jakich niesamowitych ludzi masz przed sobą każdego dnia! „Często ludzie nie doceniają, jakim szczęściem i zaszczytem jest dla nich, że mogą spotkać w życiu kogoś, kto gdy kroczy po ziemi, tworzy znaczące karty historii.” („Żądze Kleopatry”).


Smok (1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012)

Ognisty przyjacielu, pobudka! Wzbij się ponad chmury i błyszcz swym pięknym światłem! Mało który czas da Ci tyle mocy co nadchodzący. Już od lutego spojrzysz na świat z większą jasnością, dostrzeżesz nowe możliwości i wzory. Rzeczy ułożą się same, będziesz zadowolony i pewny siebie, ale w tym stanie zanadto nie narzucaj innym swojej woli. Ostatecznie to współpraca umożliwia rozwój. Drzemią w Tobie pokłady siły, o której jeszcze nie zdajesz sobie sprawy, ale już niedługo da ona o sobie dobitnie znać. Ta nowa forma Ciebie przypadnie Ci do gustu, ale ostrożnie ze znajomymi – dawkuj im zmiany.

Potwierdza to dodatkowo złota myśl: „Odetchnij w pełni, poczuj potęgę życia, niech twoje zmysły zaszaleją. Obudź w sobie dotychczas spokojnie śpiącą boską cząstkę. Niech zapali się i mocno zapłonie iskra Bogini. („Mandragora”)


Wąż (1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013)

Ognisty rok dla ognistego węża, czy może być coś lepszego? To czas dużych zmian. Otwórz się na innych, potrzebują Twojego opanowania i spokoju, zwłaszcza w życiu rodzinnym. W pracy, nie przeinwestuj ani czasowo, ani finansowo. Ten czas to ruletka: będzie można sporo zyskać, ale też koszty mogą być bardzo wysokie. Za wszelką cenę unikaj łatwych pieniędzy. Jesienią odnajdą Cię długo wyczekiwane profesjonalne rady biznesowe – wtedy warto nadstawić ucha. Podobnie w miłości – pojawią się nowe wyzwania, ale – bądź spokojny - tylko dodatkowo ugruntują Twój związek.

Cokolwiek przedsięweźmiesz, noś tę myśl w sercu: „Życie jest pełne zasadzek. I także dzięki temu piękne.” („Mandragora”)


Koń (1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014)

Wejdziesz w ten nowy okres z impetem. 8 marca otworzy się dla Ciebie nowa ścieżka, poważnie o niej pomyśl, bo da Ci lepszy start i umożliwi budowanie świetlanej przyszłości. Potem, spodziewaj się serii wyzwań – zalecany jest spokój, bo nawet jeśli pojawią się trudności, będą tylko przejściowe. Rozpogodzi się i będzie lepiej, ale pełna nagroda za Twoje trudy pojawi się dopiero na początku września. Będzie warto. Zabłyśniesz jako organizator imprez i lew salonowy. Wypatruj czerwcowego nowiu, to czas socjalizacji. To pomoże dodatkowo i w miłości – w której będą Ci towarzyszyć taniec, muzyka i dobra atmosfera.

No właśnie, mówi „Mandragora”: „Kocha się nie za coś, tylko pomimo czegoś”. Idź i pozwól innym cię kochać.


Baran (1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015)

O tak, w końcu przyszła ta długo wyczekiwana fala! Zapowiada się sukces i rozwój w pracy, wszystko się ułoży i wejdziesz na przeznaczoną sobie ścieżkę. Nareszcie będziesz mieć mniej stresów, a Twoja rosnąca siła i pewność siebie umożliwią Ci śmiałe radzenie sobie z wyzwaniami. Ba, polubisz to! Polityka otwartych drzwi i optymizm życiowy przyciągną do Ciebie nowych wartościowych znajomych. Rok gorejącej małpy przybliży Ci innowacyjne sposoby na utrzymanie romantycznych związków, zbliżysz się z partnerem. Idź stawić czoła przyszłości i baw się dobrze!

Dochowaj wierności swoim ideom, a zostanie to nagrodzone. „Człowiek i ludzkie wartości – to się nie zmienia. Nigdy. Zmieniają się tylko narzędzia.” („Mandragora”)


Małpa (1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016)

Co robi małpa w roku małpy? Króluje! Co tu dużo mówić, czeka Cię dużo szczęścia i sukcesów. Mimo to, przygotuj się na zmiany planów między marcem a sierpniem – cierpliwość jest kluczem. Wtedy właśnie musisz zwracać uwagę na szczegóły i rzeczy pisane małym druczkiem. Okaż zrozumienie dla przyjaciół i współpracowników, gdy powinie im się noga. Pod koniec września ruszysz przed siebie, ale bacz na małe pokusy – trzymaj się obranej raz drogi i zachowaj konsekwencję w działaniu. To dla Ciebie czas zwycięstw, ale w lesie czasami czai się wilk, Czerwony Kapturku.

Taki czas jak teraz przychodzi raz na 12 lat, wykorzystaj to. „Wsłuchaj się w siebie i szukaj swoich słów. To one konstruują świat. My też jesteśmy z nich zbudowani.” („Mandragora”)


Kogut (1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017)

Od marca do września będzie czas na zasadniczość i konserwatyzm, to da Ci radość i spełnienie. Nie myśl o braku odpowiedzialności u innych i rób swoje, z czasem się to opłaci. Otoczenie doceni Twoje zdolności organizacyjne, zwłaszcza w listopadzie. Dyplomacja i zrównoważenie będą nieodzowne, wygląda na to, że będziesz godzić zwaśnione strony. Życie miłosne spokojne, ale wsłuchaj się w oczekiwania partnera. Widoczny jest też ogromny potencjał polityczny na spotkaniach towarzyskich, możliwe odnowienie znajomości z zapomnianym druhem. Nadchodzący rok będzie dla Ciebie czasem spokojnego szczęścia.

W innych sprawach, uzbrój się w cierpliwość. Pewne rzeczy przychodzą na świat, gdy są już dojrzałe. „Jedynym lekarstwem na cierpienie duszy jest czas.” („Mandragora”)


Pies (1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018)

Dużo pozytywnej energii, wspaniale! Szykuj się na wzrost pewności siebie. Dostrzeż ją u siebie i zademonstruj światu, a nie będzie wyzwania, któremu nie podołasz. Znajdziesz wiele nowych rozwiązań i rad dla innych, a w szczególnych sprawach dla Ciebie, pojawią się starzy mentorzy z sugestiami. Dzieci docenią Twoją obecność, możesz je wiele nauczyć, one z kolei pomogą Ci odnaleźć siebie i sens w tym co robisz. Twoje narastające wątpliwości zostaną rozwiane i odnajdziesz radość, której szukasz. Owszem, w tym roku czeka Cię dużo rewolucyjnych zmian, ale grono przyjaciół jest po to, by Cię wspierać.

„Myśl pozytywnie. Uwierz w siebie, a dasz radę wszystkiemu! Wystarczy chcieć i mocno wierzyć, z całego serca, że się da. Wierzyć w siebie, w swoją moc i siłę.” („Mandragora”)


Świnia (1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019)

To rok ognia, więc Twoje pragnienia i determinacja są szczególnie wzmocnione. Uda Ci się dostrzec prawdę w oczach otoczenia. A rodzina doceni Twoje zaangażowanie i determinację w podążaniu do celu. Nie bój się przeszłych niepowodzeń, bo trudy zostaną nagrodzone, pojawi się też długo wyczekiwany zastrzyk gotówki. Nie przesadź z uporem dotyczącym inwestowania – większe wydatki w tym roku są niewskazane. Życie towarzyskie będzie barwne i zdecydowanie dla Ciebie atrakcyjne. Odrobina szalonego ryzyka zostanie wynagrodzona, zwłaszcza w marcu-kwietniu. Pokaż bliskim, że Ci na nich zależy – w pracy też przyda się wyrozumiałość.

Pamiętaj: „Najlepszym lekarstwem dla każdego człowieka jest miłość. A jeśli nie podziała, to co? To znaczy, że potrzeba więcej miłości.” („Żądze Kleopatry”)